Budíček alebo pokoj?

Burjan Vladimír
  • Počet videní: 6454
  • Burjan Vladimír
  • Po absolvovaní MFF UK učil necelých 6 rokov matematiku na gymnáziu. V novembri 1989 spoluzakladal Učiteľské fórum, neskôr krátko pôsobil v riadiacich pozíciách na ministerstve školstva a vo Výskumnom ústave pedagogickom. Prednášal na konferenciách v Kanade, Austrálii, Veľkej Británii, Španielsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku a mnohokrát v Českej republike a na Slovensku. Založil firmu EXAM testing [...]
  • Viac informácií o prednášateľovi

Reakcie na dokument Učiace sa Slovensko sú pestré – od nadšeného prijatia po úplné odmietanie. Polemiky sa týkajú nielen jednotlivých návrhov, ale aj zásadnej otázky, či naše školstvo vôbec potrebuje ďalšiu reformu. Mnohí učitelia sa dožadujú „pokoja na prácu“, mimo škôl však silnie volanie po „budíčku“. Ako sa s tým vysporiadali autori dokumentu?

Pridať komentár

Jeden komentár

  1. Milan Igor Chovan píše:

    Som v školstve temer 30 rokov, celý ten čas sme premrhali tzv. reformami alebo skôr pokusmi o ne a zakaždým to bolo len horšie. Kravičku nepodiojíte, ak jej nedáte nažrať. Bez peňazí niet muziky, bez poctivého financovania sa školstvo nepozdvihne. Kedy budeme počúvať zdravý sedliacky rozum? Načo platíme množstvo všelijakých výskumných ústavov, metodických centier a iných jalových inštitúcií? Pseudoodborníkov je ako maku, ale my učitelia musíme robiť! Kompetentní prestaňte mudrovať a dajte kravičke, čo potrebuje a potom bude aj mliečko!