Základné informácie

Konferencia Učíme pre život 2019 sa bude konať 22. – 24. marca 2019 v Poprade.

Mení sa svet, mení sa spoločnosť, mení sa životný štýl. S tým sa mení aj pohľad rodičov, detí a učiteľov na školu. Menia sa deti. Čoraz viac z nich sa odlišuje od  „normy“ vyprofilovanej v minulých storočiach, na ktorú je nastavený organizačný model školy a obsah vzdelávania. Ak chceme zachovať školu ako sociálnu inštitúciu, pravdepodobne jej budeme musieť nájsť inú podobu, než sme boli zvyknutí. Preto sme v roku 2019 zvolili tému konferencie:

INÉ DETI – INÉ ŠKOLY

 

AKTUÁLNE: Prihláste sa na workshopy

Počet prihlášok presiahol predpokladanú maximálnu kapacitu. Aktuálne prepočítavame lôžka, stravovacie kapacity a kapacity prednáškových sál. Naďalej prijímame prihlášky náhradníkov. Ak sa niekto odhlási alebo ak sa ukáže, že ešte máme kapacitu prijať ďalších záujemcov, prihlásených náhradníkov budeme informovať. 

Termíny programu konferencie:

 • piatok 22.3. od 9:30 do 10:45 - registrácia účastníkov
 • piatok 22.3. od 10:45 - začiatok odborného programu
 • nedeľa 24.3. cca 13:00 - ukončenie konferencie

Podrobnejšie informácie o programe nájdete na samostatnej stránke. Ďakujeme za množstvo ponúknutých zaujímavých príspevkov - aj vďaka nim môžeme ponúknuť paletu možností, z korých si každý môže zostaviť program podľa svojej potreby. Odporúčame oboznámiť sa aj s organizačným formátom konferencie.

Miesto konania:

Hotel Satel (Mnoheľova 825/3, 058 01 Poprad)

V tomto roku sme trochu pozmenili organizačný formát konferencie. Celý program absolvujeme v hoteli, bez obvyklého sobotňajšieho presunu do školy. Podrobnejšiu informáciu o formáte konferencie nájdete na osobitnej stránke.

 

Termíny na prihlasovanie a úhradu:

 • prihlasovanie príspevkov do 20.12.2018
 • prihlasovanie a úhrada poplatku od 15.1. do 15.2.2019 (alebo do obsadenia konferencie)  
 • úhrada zálohy do 14 dní od prihlásenia (v opačnom prípade môže byť rezervácia zrušená, o nedoplatku budeme informovať mailom)
 • preferenčné hlasovanie o jednotlivých príspevkoch (z dôvodu správneho umiestnenia príspevkov do miestností) bude prebiehať on-line od 13. do 23.2.2019
 • záväzné prihlasovanie na príspevky s obmedzeným počtom účastníkov (workshopy) prebehne prostredníctvom on-line aplikácie od 10.3. od 12:00 do 15.3.2019 do 22:00

Účastnícke poplatky pre rok 2019:

 • 65 € – základný konferenčný poplatok (zahŕňa účasť na programe, konferenčné materiály a kávové občerstvenie počas prestávok)
 • 99 € – konferenčný poplatok a strava (zahŕňa aj obedy a večere)
 • 139 € – konferenčný poplatok, strava a ubytovanie (zahŕňa ubytovanie na izbách “Štandard” na dve noci v 2- alebo 3-posteľovej izbe + raňajky)
 • 149 € – konferenčný poplatok, strava a ubytovanie (zahŕňa ubytovanie na izbách “Premium” na dve noci v 2- alebo 3-posteľovej izbe + raňajky)
 • +35 € príplatok za jednoposteľovú izbu (hotel Poprad) 

Väčšina izieb v hoteli Satel je už v kategórii "Premium", izieb "Štandard" má hotel už len niekoľko. 

Účastníci s požiadavkou jednoposteľovej izby budú ubytovaní v hoteli Poprad, asi 300 m od hotela Satel. 

Upozornenie: Konferencia je 3-dňovým podujatím. Nie je možné sa prihlásiť len na časť konferencie. V prípade, že sa konferencie chcete zúčastniť len 1 - 2 dni a nechcete platiť za ubytovanie, môžete v rámci prihlášky uhradiť len základný konferenčný poplatok a prípadné ubytovanie si zabezpečiť iným spôsobom. Rovnako to platí aj v prípade stravovania. Ďakujeme za pochopenie.