Učíme pre život 2021

Učíme pre život 2021

12. ročník konferencie pre učiteľov a pre všetkých, ktorým záleží na kvalite vzdelávania (nielen) na Slovensku, má tému

DIDACTICA MAGNA PRE 21. STOROČIE

(pocta J. A. Komenskému pri 350. výročí jeho úmrtia)

V ostatných rokoch sme na Konferencii Učíme pre život zdôrazňovali potrebu opustiť staré chodníčky a učiť moderne. V roku, keď uplynie 350 rokov od úmrtia J. A. Komenského, chceme zdôrazniť, že podstata dobrého vzdelania je stále tá istá. Mnohé myšlienky v dielach starých majstrov zostávajú aktuálnymi a viaceré princípy reformy vzdelávania, ktoré pomenoval Komenský v diele Didactica magna, by sme v reformných plánoch radi čítali aj dnes.

Pozývame vás k spoločnému hľadaniu nemennej esencie dobrého vzdelania a k objavovaniu praktických ciest k jej naplneniu v 21. storočí.

 

Konferencia sa v termíne 17. − 19. septembra 2021

uskutoční len pre plne zaočkovaných proti Covid-19 

Kde: Hotel SATEL (Mnoheľova 825/3, 058 01 Poprad)

 

Časový rámec: 

  • piatok 17.9. od 9:30 do 13:00 registrácia účastníkov
  • piatok 17.9. od 13:30  začiatok odborného programu
  • nedeľa 19.9. cca 12:30  ukončenie konferencie

 Účastnícke poplatky  

Rozsah objednaných služieb a ich cena
Konferenčný poplatok (bez stravy a ubytovania) 72  EUR
Konferenčný poplatok + strava (3x obed, 2x večera) 108 EUR
Konferenčný poplatok + strava (2x raňajky, 3x obed, 2x večera) + ubytovanie (2 noci) 157 EUR
S príplatkom za ubytovanie v jednolôžkovej izbe (hotel Poprad, hotel Tatra)  182 EUR

Keďže záujem o konferenciu je veľký, snažíme sa v spolupráci s hotelom Satel optimalizovať organizáciu tak, aby sme mohli uspokojiť čo najviac záujemcov. Usilujeme sa o to, aby v hoteli nezostávali žiadne nevyužité lôžka a ani žiadne nevyužité konferenčné priestory. Preto tí z vás, ktorí budú chcieť využiť komfort jednoposteľovej izby, budú ubytovaní v hoteli Poprad alebo v hoteli Tatra (vzdialenosť do 500 metrov).

Stravovanie:
V ponuke budú klasické (mäsité, bezlepkové/bezmliečne) a vegetariánske jedlá. Pre uľahčenie výberu si môžete pozrieť jedálny lístok. 
Chceme vás poprosiť, aby ste si v prípade iných diétnych požiadaviek vybrali pri prihlasovaní len konferenčný poplatok bez stravy a ubytovania, a tieto si zabezpečili v blízkych reštauráciách/hoteloch. Žiaľ, nie je v kapacitách hotela zabezpečiť rôzne stravovacie výnimky, nakoľko v priebehu 1 hodiny potrebujeme prestravovať vyše 400 osôb. Ďakujeme za pochopenie.

Konferencia je 3-dňovým podujatím. Nie je možné sa prihlásiť len na časť konferencie. V prípade, že sa konferencie chcete zúčastniť len 1 - 2 dni a nechcete platiť za ubytovanie, môžete v rámci prihlášky uhradiť len základný konferenčný poplatok a prípadné ubytovanie si zabezpečiť iným spôsobom. Rovnako to platí aj v prípade stravovania. Ďakujeme za pochopenie.

 

Prečítajte si program konferencie pripravený na májový termín. Budeme sa usilovať čo najskôr doplniť pár voľných prednášok/workshopov, ktoré vznikli odhlásenim lektora.